4.6 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

“Franca i jep mbështetje të nivelit më të lartë dialogut”

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ishte i pranishëm po ashtu në takim dhe tregoi se çfarë u bisedua.

“Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen e Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...