12.2 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Fshati Sferkë i Pejës, tonelata me mbeturina që po shkaktojnë ndotje serioze

Në fshatin Sferkë të Pejës, është krijuar një deponi e mbeturinave, që po shkakton ndotje serioze në ambient.

Deponia përdoret nga KRM “Ambienti” dhe qytetarët tjerë, të fshatrave përreth.

Aty ka edhe kafshë dhe elemente tjera, të rrezikshme. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...