12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

FSK-ja jep detaje për kandidatët që e kaluan fazën e parë për tu bërë ushtarë!

Bordi përzgjedhës ka bërë filtrimin fillestar të të gjitha dosjeve të aplikantëve të cilët kanë konkurruar për tu bërë pjesëtarë të ushtrisë së Kosovës.

Ministria e Mbrojtës ka bërë të ditur se testimi do të fillojë me datën 4 mars në kazemrën “Skënderbeu” në Ferizaj.

Kandidatët do të jenë të ndarë në grupe dhe bazuar në planin e testimit cdo grup do t’i nënshtrohet testimit në testin e aftësive dhe testin fizik.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...