20 C
Pec
E hënë, 22 Korrik, 2024

FSK-ja përfundon me sukses tri kurse specialistike

Në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS) me një ceremoni të përbashkët kanë përfunduar tri kurse specialistike.

Kursi i Avancuar për Lider, realizuar në shkollën e nënoficerëve, ku kursantët u trajnuan në zhvillimin dhe ngritjen e lidershipit.

Si dhe kursi Bazë për Nënoficer të Këmbësorisë dhe Kursi Bazë për Snajper u zhvilluan në Qendrën e Stërvitjes Profesionale, të dy këto kurse të fushës së këmbësorisë kanë për qëllim përgatitjen dhe klasifikimin profesional të pjesëtarëve në fusha të specializuara ushtarake.

Kështu është bërë edukim profesional në ngritjen e kapaciteteve të plota operacionale./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...