21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

FSK-ja pjesë e ushtrimit ndërkombëtarë “Efes 2024”

Forca e Sigurisë e Kosovës, ka njoftuar se kontingjenti i FSK-së, nga Regjimenti i tretë i Këmbësorisë i është bashkuar 43 shteteve që po marrin pjesë në njërin nga ushtrimet më të mëdha i cili realizohet në Izmirë të Republikës së Tutqisë dhe udhëhiqet nga Armata Egjeane Turke.

Sipas njoftimit që ka lëshuar FSK-së, ky ushtrim ka për qëllim prezantimin e aftësive për misione të përbashkëta paqësore.

Ushtrimi ka për qëllimi prezantimin e aftësive dhe kapaciteteve të forcave pjesëmarrëse të shteteve të ndryshme të koordinuara dhe harmonizuara për misione të përbashkëta paqësore dhe ndërveprueshmërin në mes tyre./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...