25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do ti shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor.

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka vlerësuar se profesionalizmi i tyre do t’i shërbej zhvillimit të ushtrisë.

“Përgëzime për arritjen akademike të ushtarakëve tanë në programin civil të studimeve, dhe qofshin gjithmonë faqebardhë në detyrën fisnike për mbrojtjen e atdheut”, ka shkruar ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...