12.6 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Fulham 0-3 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe lojtarëve të tjerë

Arsenali triumfoi 3-0 ndaj Fulhamit në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.

Golat për The Gunners i shënuan Gabriel Magalhaes, Gabriel Martinelli dhe Martin Odegaard.

Arsenali ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.17, ndërsa Fulhami u vlerësua me 6.51.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Leandro Trossard, që realizoi het-trik asistimesh që u notua me 8.8

Granit Xhaka nuk ishte sot në elementin e tij dhe mori vlerësimin 6.6.

Nëanën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Daniel James që u notua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas Sofascore:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...