5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Fushë Kosovë, 16 persona kërkojnë ndihmë mjekësore pas zjarrit në një banesë

Një banesë ishte përfshirë nga zjarri në rrugën “Nënë Tereza” në Fushë Kosovë gjatë ditës së premte, ku për pasojë 16 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Sipas policisë, për shkaqe të panjohura nga zjarri ishte përfshirë një banesë e cila gjendet në katin e 5 të objektit banesor.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante të policisë, zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin, eksperti i zjarreve dhe autoambulanca.

Si pasojë e zjarrit disa banorë janë evakuuar nga objekti banesor, ndërsa si pasojë e tymit 12 qytetarë, dy zyrtarë policorë dhe dy zjarrfikës kanë pranuar tretman mjekësor, ku tre prej qytetarëve janë dërguar edhe në QKUK dhe pas tretmanit janë liruar.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin dhe vazhdon të hetohet. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...