15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Galaxy S10 lansohet sot në tregjet globale

Telefoni Galaxy i 10-vjetorit zyrtarisht është i disponueshëm në 70 tregje në të gjithë botën, tha të premten Samsung Electronics.

Hyrjet më të reja të familjes Galaxy – Galaxy S10, S10 + dhe S10e – erdhën në raftet e dyqaneve offline dhe në internet në 70 vende duke filluar nga e premtja, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Kanada, Indi, Kinë dhe të gjithë Evropën.

Deri në fund të muajit, Samsung do të nxjerrë telefonat e rinj Galaxy në një total prej 130 tregjeve.

S10e – një telefon për individin me buxhet të mesëm fillon në $ 750

S10 – klasiku i vjetër me të cilin jemi të njohur, fillon në $ 900

S10 + – versioni i madh për njerëzit me duar të mëdha fillon në $ 1000

Versioni 5G i S10 nuk është duke u lansuar në këtë valë.

Në Korenë e Jugut, rreth 180,000 telefona Galaxy S10 u shitën në ditën e parë të shitjeve, duke u rritur 120 për qind nga paraardhësit e tij vitin e kaluar, sipas kompanisë. 

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...