8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Ganimete Musliu nuk e pranon dhuratën nga Kurti, niset drejt Qeverisë për të ia kthyer

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti me rastin e festave të fundvitit ua ka dërguar deputetëve nga një dhuratë simbolike.

Por, deputetja Ganimete Musliu ka vendosur të mos pranojë këtë dhuratë.

Ajo e ka kritikuar Kurtin që është shndërruar në Babadimër nga Kryeministër. Tutje ajo thotë që Kurti nuk ka lënë metodë pa poshtëruar deputetët e Republikës së Kosovës, e tani po provon t’i mashtrojë ata me një çokollatë.

Postimi i plotë:

Albin Kurti i cili rolin e Kryeministrit e ka shëndrru në Babadimër, për një vit rresht u tall me Kuvendin e Kosovës dhe tëntoj të poshtëroj e denigroj deputetet paska zgjedhë që me para të qytetarëve të na dhuroj dhurata për vitin e ri.

Unë nuk mund të pranoj dhurata nga Albin Kurti i cili i la pa protezat invalidet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës prandaj sot ja ktheva personalisht dhuraten.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...