24 C
Pec
E martë, 24 Maj, 2022

Garda Kombëtare e Iowas: Kurti e Mehaj, gjithmonë të mirëpritur në shtëpinë e tyre larg shtëpisë

Garda Kombëtare e Kosovës në Iowa kanë komentuar vizitën e Kryeministrit Albin Kurti dhe Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj, e cila u zhvillua sot në Iowa.

Përmes një postimi në Twitter, ata kanë thënë se janë të kënaqur me vizitën e Kurtit dhe Mehajt dhe se ata janë gjithmonë të mirëpritur në shtëpinë e tyre atje, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Më të fortë së bashku, si gjithmonë. Shtetet e Bashkuara të Kosovës. Kryeministri dhe ministri i mbrojtjes i Kosovës u ndalën nga Shtabi i Forcave të Përbashkëta për t’u takuar me MG Ben Corell dhe udhëheqës të tjerë të lartë të IANG. Albin Kurti, Armend Mehaj dhe ekipi i tyre janë gjithmonë të mirëpritur në shtëpinë e tyre jashtë shtëpisë në Iowa”, thuhet në postim.

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...