14 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Garuesit e Klubit të Karatesë “Arena”, shkëlqyen në turneun tradicional “Haki Ibërdemaj” që u zhvillua në Pejë

Në Pejës është zhvilluar gjatë fundjavës, turneu tradicional i karatesë “Haki Ibërdemaj”.

Gjatë këtij turneu, morën pjesë shumë klube, por që spikati klubi pejan “Arena”.

Poashtu, gjatë garës drejtësinë e ndau Bajram Desku, trajner në klubin “Arena”, si dhe trajner me licencë ballkanike.

Më poshtë, është komunikata që ka lëshuar klubi, me detajet e titujve që janë fituar. /Njeshi/

Pejē 26.05.2024

Klubi i karatesē “Arena”Pejē vazhdon me suksese tē reja.

Garuesit tonē shkēlqyen nē turneun tradicional “Haki Ibērdemaj” i cili ka karakter

ndērkombētar. Nxēnēsit tonē arriten tē stolisen me 13 medale tē rradhes,nga to fituan:

3 Tituj Kampion

4 Tituj Nēnkampion dhe

6 Tituj me Medale Bronzi

Vlenë të cekët që titujt kryesorë te garuesve tone i fituan Vajzat e klubit të cilat

ishin të mrekullueshme. Me keto rezultate po dëshmohemi qe në klubin tonë rrespektohet struktura gjinore dhe njeri nder qëllimimeve tona eshte motivimi i vajzave që të mirren me sport dhe masovizimin  e tyre.

Në këtë garë poashtu drejtësinë e ndau me shum autoritet Trajneri i klubit tonë Bajram Desku

gjygjtar me liçencë Ballkanike.

Keto rezultate te vazhdueshme te garuesve tone deshmojnë punen profesionale te trajnerëve

ne klub,dhe mbeshtetjen e kryesise se klubit ,dhe perpkrahjen e prindëve. Kryesia e klubit ju uron suksese tjera në vazhdim.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...