8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Gashi thotë se nuk mund të inicojnë mocion mosbesimi kundër qeverisë: Mezi i bëjmë 41 vota

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi foli edhe në lidhje me inicimin e një mocioni mosbesimi kundër qeverisë aktuale.

Ai u shpreh se nuk mund ta bëjnë një gjë të tillë, për arsye se siç tha ai, ai mocion duhet të niset nga të paktën 40 deputetë dhe të përkrahet nga të paktën 61 deputetë dhe siç u shpreh ai, mezi i bëjnë 41 vota.

“Mocioni i mosbesimit kundër qeverisë duhet të niset nga të paktën 40 deputetë dhe të përkrahet nga të paktën 61 deputetë që të konsiderohet mocion procedurial i suksesshëm”.

“Ne e dimë sa vota i kemi, ne mezi i bëjmë 41 vota, total opozita i ka 41 vota. Një tentim i dështuar i mocionit të mosbesimit, e pamundëson një tentim tjetër”, u shpreh Gashi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...