19.1 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

Gati 35 mijë palestinezë të vrarë në Gaza

34 mijë e 971 palestinezë janë vrarë në Gaza që nga 7 tetori, si pasojë e sulmeve izraelite.

Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e vendit, e cila tha gjithashtu se 78 mijë e 641 janë plagosur gjatë kësaj periudhe.

Sipas kësaj ministrie të drejtuar nga Hamasi, 28 persona u vranë, dhe 69 u plagosen gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e operacioneve ushtarake izraelite, raporton CNN. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...