15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Gazeta, “Der Standard”: Në Berlin do të varroset ideja për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

Gazeta austriake, “Der Standard”, shkruan se ideja për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë do të varroset, në Berlin më 29 prill 2019, në takimin që do të mbahet mes liderëve të Serbisë, Aleksander Vuçiç e Ana Brnabiç si dhe atyre të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, me ftesë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez, Emanuel Macron.

 Këtë tashmë e pohon edhe një përkrahës i kësaj ideje, këshilltari politik, Ivan Krastev, sipas tij negociatat për një skenar te tillë, e kanë humbur sensin.“Përshtypja ime është se një ide e tillë e ka humbur aktualitetin. Në këtë frymë nuk do të ketë shkëmbim të territoreve”, ka thënë ai, i cituar nga Der Standard.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...