4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Gazetaret ukrainase mirënjohëse ndaj Kosovës – njëra tregon si i shpëtoi i biri nga raketa që nuk shpërtheu

Gazetaret ukrainase që mbërritën në Kosovë nga vatra e luftës në Ukrainë vetëm pak javë më parë, Liudmyla Lukianchenko dhe Tetiana Kraselnykova, për Ekonomia Online treguan se si erdhi deri tek aplikimi në programin “Gazetarët në Rezidencë”, se si u mikpritën në Kosovë.

Në kuadër të programit Journalists in Residence – Kosovo, program i iniciuar nga European Centre for Press and Media Freedom ECPMF, e që po implementohet nga AGK-ja, i mbështetur financiarisht nga Qeveria e Republikës së Kosovës, OSCE Mission in Kosovo, si dhe iniciativa Hannah Arendt, gazetaret Liudmyla Lukianchenko më nëntë gusht dhe Tetiana Kraselnykova së bashku me të birin e saj, Nazar Chaban, më pesë gusht u pritën në Kosovë.

Lajmi i plotë në EO./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...