5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Gërvalla e quan lajm jashtëzakonisht pozitiv pranimin e Suedisë në NATO

Kosova përshëndet pranimin e Suedisë në Aleancën Veri-Atlantike – NATO.

Është Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, që e ka quajtur tejet të rëndësishëm këtë lëvizje.

“Pranimi I Suedisë në aleancën e NATO-s është lajm jashtëzakonisht i rëndësishëm për Evropës dhe arkitekturën e sigurisë së kontinentit tonë”, ka shkruar Gërvalla.

“Me këtë rast historik, i përçoj urimet palës suedeze, ministrit Tobias Billstrom dhe popullit mik të Suedisë”./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...