3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Gërvalla jep leksion prapë në Slloveni: Na duhet strategji e guximshme kundër Putin-it

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, s’e ka lëshuar rastin as në udhëtimin e saj të fundit në Slloveni për të dhënë leksione në politiken e jashtme të Evropës.

E ftuar në samitin strategjik të Bledit, ajo ka ndarë në platformën ‘X’ mendimet e saj për strategjinë evropiane, duke përmendur sërish presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

“Ne kemi nevojë për një strategji të qartë dhe të guximshme për të siguruar demokracitë perëndimore kundër agresionit të Putinit dhe përfaqësuesve të tij”, ka shkruar Gërvalla./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...