17.2 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Gërvalla nesër e pret në takim homologun suedez

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, e mirëpret nesër në Kosovë ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Suedisë, Tobias Billstrom, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.

Të dy homologët do të zhvillojnë më pas takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku edhe do të mbajnë konferencën e përbashkët për media.

Takimi do të fillojë nga ora 13:00./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...