27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Gërvalla pas emërimit të Ruttes: Mezi presim të punojmë së bashku për avancimin e anëtarësimit të Kosovës në NATO

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka uruar ish-kryeministrin holandez, Mark Rutte, për emërimin si sekretar i Përgjithshëm i NATO-s.

Ajo ka theksuar se përvoja dhe njohuritë e tij do ta forcojnë për aleancën.

“Mezi presim të punojmë së bashku për avancimin e anëtarësimit të Kosovës dhe arritjen e paqes së qëndrueshme”.

“Faleminderit, Jens Stoltenberg, për udhëheqjen tuaj”, ka thënë Gërvalla në X./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...