17.2 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Gërvalla për liberalizimin e vizave: Ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka uruar Kosovën për liberalizimin e vizave.

“Një ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në”, ka shkruar Gërvalla në Twitter.

Gërvalla tha se i ka falënderuar anëtarët kryesorë të Parlamentit Evropian për mbështetjen e tyre vendimtare.

“Sot, Parlamenti Evropian më në fund vendosi liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. PE-ja ka qëndruar me ne në çdo hap gjatë gjithë viteve. Sot falënderova anëtarët kryesorë të PE-së për mbështetjen e tyre vendimtare”, ka shtuar ajo.

“Së bashku jemi Evropë”, përfundoi Gërvalla./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...