9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Gërvalla priti korin diplomatik të akredituar në Kosovë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, organizoi pritjen tradicionale për korin diplomatik të akredituar në Kosovë.

Në fjalën e saj, Gërvalla pasi uroi për një vit të mbarë, falënderoi ambasadorët e akredituar në Kosovë për bashkëpunimin “gjatë vitit që lamë pas dhe qëndrimin e tyre në mbështetje të proceseve të vështira që kaluam gjatë vitit 2023”.

“Duke iu dëshiruar çdo të mirë për këtë vit, Ministrja Gërvalla e falënderoi veç e veç secilin ambasador dhe vendet e tyre, duke uruar për një bashkëpunim sa më të mirë në sfidat dhe vlerat e përbashkëta”, thuhet në njoftimin e MPJD-së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...