5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Gërvalla takon për herë të parë homologun shqiptar

Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, ka zhvilluar takimin e parë me ministrin e ri të Shqipërisë, Igli Hasani, i cili do të pasojë si kryediplomat Olta Xhaçkën.

Gërvalla ka thënë se kanë pasur një bisedim tepër të mirë me Hasnanin, duke thënë se mes Kosovë dhe Shqipërisë ka shumë gjëra të përbashkëta dhe shumë mundësi.

Ajo ka thënë se ka shumë punë për t’u bërë sëbashku dhe ka shtuar se mezi pret për thellim të raportit special në mes të dy vendeve dhe mes njerëzve të dy shteteve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...