17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Giroud në dyshim për ndeshjen ndaj Interit

Të shtunë do të zhvillohet derbi më i madh lokal në botë, ai mes Milanit dhe Interit, i njohur si “Derby della Madonina”.

Por kuqezinjët mund të jenë pa sulmuesin më në formë të momentit, Olivier Giroud.

36-vjeçari ka pësuar një lëndim në ndeshjen mes Francës dhe Irlandës, e vlefshme për kualifkueset e Kampionatit Evropian.

Giroud u detyrar të largohet nga fusha pas 25 minutave lojë.

Ai ishte liruar nga Kombëtarja dhe ka stërvitur ndarazi në Milanello, edhe pse klubi ende beson se ai do të jetë i gatshëm për të qenë titullar në ndeshjen e këtij vikendi.

Sipas mediave italiane, Giruod pritet që nesër të rikthehet në stervitje, por që është në dyshim për të luajtur në ndeshjen e së shtunës kundër Interit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...