23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Gjakovari e gjuan me armë zjarri vëllaun, tenton ta vret për pronë

Gjakovari gjuan me armë zjarri vëlluan, tenton ta vret për pronë.

Një person është arrestuar mbrëmë në komunën e Gjakovës, pasi kishte gjuajtuar vëlluan e tij me armë zjarri.

Në bazë të raportit 24 orësh, kjo ka ndodhur për shkaqe pronësore.

Nuk raportohet për të lënduar kurse i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Gjakovë, 21.06.2022-22:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar , pasi që i njëjti për shkaqe pronësore ka shtënë me arme zjarri në drejtim të viktimës mashkull  kosovar  –vëllait të tij. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri, gjashtë gëzhoja te kalibrit 9×9 mm,  dy karikatorë, 189 fishekë të kalibrit 9 mm. Nuk raportohet për të  lënduar. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...