27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Gjakovë: Duke djegur mbeturinat zjarri përfshiu edhe një garazhë, digjen e dëmtohen pajisje pune

Policia ka njoftuar se një person në Gjakovë derisa ka djegur disa mbeturina, zjarri është përhapur dhe ka përfshirë garazhën e një personi.

Si pasojë janë djegur dhe dëmtuar disa pajisje pune.

“SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM- Gjakovë / 07.07.2024 – 17:40. Eshtë raportuar se gjersa i dyshuari mashkull kosovar ishte duke djegur disa mbeturina, si pasojë e erës zjarri është përhapur dhe ka përfshirë garazhin e ankuesit mashkull kosovar. Si pasojë e zjarrit janë djegur dhe dëmtuar disa paisje pune. Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.” /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...