15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Gjashtë persona ndalohen në lidhje me incidentin e djeshëm në Podujevë

Gjashtë persona janë ndaluar në lidhje me incidentin e djeshëm, pas ndeshjes Llapi-Ballkani.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj, e cila shtoi se në mesin e të ndaluarve është edhe një i mitur.

“Me urdhër te Prokurorit te Shtetit janë ndaluar gjashte persona, prej tyre një i mitur, për shkak te veprave penale “Pjesëmarrja ne turme qe kryen vepër penale dhe huliganizëm” dhe “Asgjësimi apo dëmtimi i pasurisë”, sipas KPRK-se. Te njëjtit janë dërguar ne mbajtje, derisa për këtë rast janë duke u ndërmarre veprime hetimore ne koordinim me policinë”, ka thënë Ulaj. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...