9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Gjeloshaj premton përmirësim të infrastrukturës në Tuz

Komuna e Tuzit, do të derjtohet nga koalicioni i partive shqipëtare “Forumi Shqiptar”, me kryetar Nikë Gjeloshajn, i cili ka trashëguar një infrastrukturë shumë të pa zhvilluar të kësaj komune e cila që nga viti 1954 kur ju hoq vetëqeverisja deri me 1 shtator të vitit të kaluar kur mori statusin e komunës së pavarur kishte mbetur rajon shumë i pazhvilluar

Kryetari Gjeloshaj, ka thënë se prioritet i tij do të jetë përmirësimi i infrastrukturës në komunë dhe nxitja e zhvillimit ekonomik.

Koalicioni “Forumi Shqiptar”, nga 32 mandate sa ka asambleja e Tuzit, ka fituar 16 dhe pritet që të bashkohet me ndonjë parti tjetër që në koalicion të drejtojnë komunën. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...