22.9 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Gjenden tre mjete shpërthyese të tipit A-6 dhe rreth 100 fishekë në Dejnë të Rahovecit

Tre mjete të dyshuara shpërthimi janë gjetur dje nga një burrë në Rahovec.

I njëjti hasi në to, ndërsa ishte duke punuar me ekskavator në fshatin Dejnë.

Përveç mjeteve shpërthyese të tipit A-6, ai ka hasur edhe në rreth 100 fishekë.

Lidhur me rastin sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, është informuar njësia për deminim.

”Dejnë, Rahovec 18.06.2024-15;40. Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar me ekskavator, ka hasur në tri mjete të dyshuara shpërthyes të tipt A-6 dhe rreth 100 fishekë. Është informuar njësia për deminim”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...