13.4 C
Pec
E enjte, 16 Maj, 2024

Gjendet një granatë dore në Mitrovicë

Një granatë dore është gjetur nga një person në Mitrovicë.

Policia bën të ditur përmes raportit se mjeti i dyshimtë është shpërthyer në një vend të sigurtë dhe pa incidente.

“Dëshmitari kosovar ka raportuar se derisa ishte duke i kryer disa punime ka gjetur një mjet të dyshimtë. Njësia policore ka siguruar vendin e ngjarjes derisa aty ka dalë njësia për deminim e KFOR-i cili  ka tërhequr mjetin e dyshimtë (granatë dore) duke e shpërthyer në një vend të sigurt pa incidente”, thuhet në raportin policor. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...