15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Gjendet një makinë e djegur në Fushë-Krujë, pas rastit ku u vendos tritol në një banese në Kurbin

Detaje të reja janë zbuluar për ngjarjen e djeshme në Sanxhak të Kurbinit, ku u vendos tritol në banesën e S.LNjë makinë e djegur është gjetur në Fushë-Krujë dhe mendohet të jetë përdorur nga autorët.

Në komisariatin e Kurbinit janë shoqëruar familjarët e P. R, i cili mbeti i vrarë në dhjetorin e vitit 2021.

Dyshimet paraprake e lidhin këtë shpërthim me vrasjen e P.R, ku si autor i dyshuar është L.L, djali i S.L.  Ai u arrestua pak ditë pas ngjarjes së bashku me babanë e tij dhe një mik të familjes. S.L u lirua disa muaj më vonë pasi i biri pranoi fajin dhe nuk kishte prova të mjaftueshme për implikimin e tij në këtë ngjarje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...