8.1 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Gjendja e rrugëve në vendkalimet kufitare

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ka njoftuar se gjendja e rrugëve që shpiejnë në pikat e kalimit kufitar janë të kalueshme, dhe se nuk ka ka borë, akull dhe rrëshqitje dheu.

Siç thuhet në njoftimin e bërë në ora 07:00, në magjistralen Pejë – Kullë rruga është e kalueshme për të gjitha llojet e automjeteve por që është e domosdoshme të kenë pajisjet dimërore.

Gjithashtu, Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar bën të ditur se në vendkalimet kufitare nuk raportohet për ndonjë kolonë, dhe se hyrja dhe dalja nga territori i Kosovës bëhet nga 3 deri në 5 minuta. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...