9.8 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Gjendja e shkëlqyer e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ para ndeshjes së Kosovës

Tashmë jemi në prag të ndeshjeve të muajit mars të Kombëtares së Kosovës, ndeshjet të cilat janë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian, “Euro 2024” e cila do të zhvillohet në Gjermani.

Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur se gjendja e stadiumit  “Fadil Vokrri” ku do të zhvillohen të gjitha ndeshjet e Kombëtares së Kosovës, është në rregull.

Ndeshja e parë e “Dardanëve” do të zhvillohet në udhëtim me 25 mars ndaj Izraelit.

Ndërsa më 28 mars do të luaj në ndaj Andorrës në stadiumin e kryeqytetit.

Njoftimi i plotë nga FFK:

Stadiumi “Fadil Vokrri” i gatshëm për fillimin e ciklit kualifikues EURO 2024! Fusha e gjelbër në gjendje të shkëlqyeshme para ndeshjeve kualifikuese.

Nën moton “Me Kosovën në Evropian” të gjithë po japim kontributin e duhur që Kombëtarja jonë të na dhurojë ndeshje emocionuese!.

Le të bëhemi të gjithë së bashku dhe të bëjmë tifo për Dardanët me të gjitha forcat! /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...