27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Gjermania e financon me 83 mijë euro një projekt të një OJQ-je në Mitrovicë për “avancimin e dialogut Kosovë-Serbi”

Ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde ka njoftuar se po e financojnë me 83 mijë euro një projekt të Iniciativës së Re Sociale, një organizate të shoqërisë civile me bazë në Mitrovicë.

Rohde shkroi se “mbështetja e dialogut të udhëhequr nga BE-ja midis Kosovës dhe Serbisë është interes kyç i Gjermanisë” dhe se projekti ka të bëjë me avancimin e dialogut “përmes publikimeve, diskutimeve dhe kontakteve”.

“Marrja me shoqërinë civile dhe krijimi i një mirëkuptimi është shumë e rëndësishme!”, shkroi Rohde./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...