13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Gjermania: Nuk ka më shtyrje të Brexit

Pas aporvimit të afatit nga 27 vendeve të Bashkimit Europina, për dalje të Britanisë së Madhe nga BE, deri ne fund të muajti tetor. Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas, ka deklaruar se me nuk do të ketë shtyerje te vendimit për tu larguar nga unioni. Muaji tetor do te jetë përcaktues për marrejne e vendimit nga birtania.

Ministri gjerman Maas, ka thënë se dalja e britanisë nga BE nuk mund të zgjasë me dekada dhe ata në tetor duhe te marrin vendimin definitiv. Sipas ministrit gjerman, çdo shtyerje e mëtejm e keti procesi do të shifet si tendencë e vazhdimit të qëndrimit të britanisë në BE.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...