14.1 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Gjini: Po të isha në vend të Kurtit, Bërnabiqit do ti nxirrja pasaportën diplomatike dhe do ti lija në tavolinë

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini  se nuk ka nevojë të diskutohet me kryeministren serbe Ana Bërnabiq, por ai tha se po të ishte në vend të Kurtit do t’ia linte në tavolinë pasaportën diplomatike. “…Ne e kemi nxjërrë pasaportën diplomatike dhe e kemi lëshu në tavolinë dhe nuk ke nevojë me folë”.

“E nxjerrë pasaportën diplomatike që e ka Albin Kurti dhe mundet me thanë, nuk po di nashta ti e ki mirë po këtu në pasaportën time diplomatike që ky shtet ku jemi ma njeh po shkruan Republika e Kosovës dhe t’i mundesh me vazhdu me folë”, tha Gjini

“Nuk kish nevojë hiç me i folë Bërnabiqit asnjë fjalë, kryeministri i Kosovës cilido qoftë ai, nëse ish shku i kish thanë po javën e kaluar më ka njoftë edhe ky shtet edhe ky shtet”, u shpreh ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...