25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Gjini: Pse bre vëlla ia kemi humbur ne vetes një mandat të Joe Bidenit?

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, ka thënë që Kosova ia ka humbur një mandat presidentit amerikan, demokratit Joe Biden, duke mos arritur ta shfrytëzojë katërvjeçarin e tij në pushtet për të mirën e saj.

“Gabimi ynë është, pse bre vëllla ia kemi humbë vetes një mandat të Joe Bidenit, ne? Qysh ia humbëm vetes ne një mandat të atij?” ka thënë Gjini

“Praktikisht, insistimi i Bashkësisë Ndërkombëtare për me mbërri marëveshje me Serbinë ka qenë për hir të Kosovës, dhe jo për hir të Serbisë, se Serbia nuk po do marrëveshje”.

“Ata gati i kanë detyru me ba marrëveshje, të njëjtën kohë kur ata janë detyru me ba marrëveshje, Kosova ia ka nisë me ba [leqe]”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...