35 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Gjuajtja me armë në Breg të Diellit, arrestohet 23-vjeçari i dyshuar

Pas një pune intenzive hetimore, Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, njofton se ka arritë që të arrestoj personin e dyshuar lidhur me rastin Vrasje e rëndë në tentativë.

Rasti  ka ndodhë me datën 13.06.2024 në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë.

Arrestimi i personit të dyshuar:

“H.V. mashkull 23 vjeç, nga hetuesit dhe Njësiti për Reagim të Shpejtë, është kryer në banesën e të dyshuatit, ku janë gjetë dhe sekuestruar: Një armë e gjatë AK-47, një revole, një granatë dore dhe një thikë etj.

Pas intervistimit, personi i dyshuar  me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje”, njofton /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...