8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Gjuriq sulmon ministren e re serbe në qeverinë Haradinaj: Ajo po punon kundër interesit të Serbisë

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, pas takimit që kanë zhvilluar sot së bashku me Vuçiqin me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, ka thënë se nuk e shohin se zgjidhja ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është afër.

Në një konferencë të organizuar për media pas këtij takimit, ai ka thënë se nuk mund të flitet për një zgjidhje finale, pasi ajo është shumë larg.

Ai ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, se ua ka mbyllur dyert institucionale serbëve, pas emërimit të Dijana Ziviq, në postin e ministres së Bujqësisë në vend të Nenad Rikallos së Listës Serbe.

Sipas tij një veprim i tillë është i papranueshëm për çdo serb.

“Është e papranueshme që një serb të punoj kundër interesave të kombit të vet dhe të bashkëpunojë me institucionet e Kosovës”, është shprehur ai.]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...