9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Gjykimet në Hagë, Ministria e Drejtësisë synon të kategorizojë pagesat e avokatëve mbrojtës

Në katër nivele të kompleksitetit i ka ndarë Ministria e Drejtësisë rastet që trajtohen në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë.

Këtë ministria që udhëhiqet nga Albulena Haxhiu synon ta bëjë përmes ndryshimit dhe plotësimit të udhëzimit administrativ, në bazë të të cilit kryhen pagesat për mbrojtjen e të akuzuarave nga Gjykata Speciale.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...