4.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

“Goditja” e policisë prangos 72 persona, konfiskohen 34 armë

72 persona të arrestuar dhe 34 armë të konfiskuar.

Ky është bilanci i operacionit “Goditja”, të realizuar nga data 8 deri më 12 gusht.

Policia gjatë kësaj kohe i ka kontrolluar 12 mijë e 38 vetura dhe 229 lokale.

“Policia do të vazhdojë të kryejë dhe të realizojë pikat e parapara me këtë urdhër me qëllim që rastet kriminale dhe aktivitet tjera antiligjore të parandalohen dhe zvogëlohen sa më shumë”, thuhet në njoftimin e policisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...