8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Google Maps tregon stacionet e karikimit të makinave elektrike

Tani e tutje për të gjetur një stacion karikimi për makinat elektrike mjafton të drejtoheni tek aplikacioni Google Maps.

Versioni më i fundi i aplikacioni për Android dhe iOS madje edhe ueb tashmë tregon në kohë reale stacionet e makinave elektrike duke u dhënë përdoruesve shans të planifikojnë më mirë udhëtimet e gjata.

Por aplikacioni nuk tregon stacionet e karikimit të makinave Tesla edhe pse për atë ekziston një aplikacion më vete por do të mbulojë stacionet Chargemaster, Evgo, SemaConnect dhe Chargepoint.

Në detajet e stacioneve tregohen shpejtësi karikimi dhe lloje e portave në mënyrë që shoferët të mos shpenzojnë kohë.

Loading…
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...