20 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

Google paralajmëron hetime për shkak të rënies së serverëve

YouTube, Snapchat, Gmail, Nest, Discord dhe më shumë nga shërbimet e tjera të internetit patën probleme të shumta dje.

Sipas Google, problemi i gjithë kësaj ishte në shërbimin “Cloud”. Rënia e serverëve zgjati për katër orë dhe mos funksionimi i tyre preku përdoruesit në lindje të Amerikës dhe një pjesë të Evropës, ku përdoruesit e patën të pamundur qasjen në shërbimet YouTube dhe Gmail. Google për problemet ka fajësuar “nivelin e lartë të bllokimeve të trafikut në pjesët lindore të Shteteve të Bashkuara”.
Loading…
]]>

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...