3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Grabitja në bankën në Prishtinë, të dyshuarit iu sekuestruan mbi 5 mijë euro

Policia, përmes raportit 24 orësh, ka dhënë detaje për grabitjen e djeshme në një bankë të Prishtinë.

I dyshuari i parë është kapur dhe atij i janë gjetur dhe sekuestruar 5810 euro.

“GRABITJE – Sheshi Nënë Tereza, Prishtinë 01.09.2023 – 13:39. Është raportuar për një grabitje në një bankë, njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes. Pas një pune operative është arritur të identifikohet dhe arrestohet njëri nga të dyshuarit mashkull kosovar, tek i cili janë gjetur dhe sekuestruar pesë mijë e tetëqind e dhjetë (5,810) € të cilat dyshohet se janë grabitur në bankë dhe të njëjtat mjete janë kthyer tek zyrtarët e bankës. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, njofton policia./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...