11 C
Pec
E shtunë, 1 Prill, 2023

Grammys, Steve Lacy performon “Bad Habit” me Thundercat

Steve Lacy e ka performuar hitin e tij numër një “Bad Habit” bashkë me Thundercat në edicionin e sivjetmë të Grammy Aëards.

Ylli amerikan u shoqëruar nga Thundercat si muzikantë në prapavijë, dhe solli disponimin e yjeve të tjera të pranishme në sallë si Beyonce, Taylor Swift, Kendrick Lamar, H.E.R. dhe Lizzo.

Lacy mbrëmë fitoi Grammy në kategorinë e albumit më të mirë progresiv dhe R&B për albumin e tij “Gemini Rights”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...