3 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Gratë dhe vajzat veterane nderojnë sakrificën e Jasharajve

Në kuadër të shënimit të Epopesë së UÇK-së edhe gratë dhe vajzat veterane të UÇK-së janë mbledhur në një takim për të nderuar rezistencën dhe qëndresën heroike të komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari në Prekaz.

Takimin e me veteranet e luftës së UÇK e ka përshëndetur Fatmir Limaj, ish-komandant i cili me këtë rast ka thënë se sot e 25 vjet me parë në Prekaz, Komandanti Legjendar ndryshoi rrjedhën e historisë kombëtare.

“Atje ndodhi ri-ngritja Kombëtare Shqiptare”, tha ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...