17.3 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Grenell, thirrje mediave të hetojnë ndjekjen penale të Thaçit nga ish-kryeprokurori Smith

Ish ambasadori i ShBA në Gjermani dhe ish i dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, u ka bërë thirrje mediave që të hetojnë ndjekjen penale të Hashim Thaçit nga Jack Smith në Hagë.

Grenell, përmes një cicërime në Twitter, ka nxjerrë në pah shqetësimet serioze për ndjekjen penale të Thaçit dhe sjelljen e Jack Smith.

Sipas Grenellit, Thaçi është ende në burg dhe aktakuza e Smithit është e mbushur me gënjeshtra.

Grenell më tej pretendon se “dëshmitarët e rremë” në këtë rast kanë bërë akuza të egra për taktikat e Smith.

Sipas tij, mediat kanë përgjegjësinë për t’i hetuar këto pretendime dhe për të ofruar një analizë gjithëpërfshirëse të fakteve që lidhen me aktakuzën dhe akuzat kundër Smith.

“Mediat duhet të shikojnë ndjekjen penale të Hashim Thaçit në Hagë nga Jack Smith. Thaçi është ende në burg – dhe megjithatë aktakuza e Jack Smith është e mbushur me gënjeshtra. Dëshmitarët e rremë tani kanë disa akuza të egra për taktikat e Jack. Ai ka shkatërruar reputacionin e Hagës”, ka shkruar Grenell.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...