13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Gripi sezonal është nën kontroll,nuk ka vend për panik

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bënë të ditur se situata epidemiologjike sa i përket gripit sezonal  është nën kontrollë, por me gjendjen aktuale klimatologjike që po mbretëron në Kosovë mundësia e rritjes së rasteve ekziston.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës ka rritur vigjilencën për t’u përballur me raste eventuale të gripit A(H3N2) dhe është në gjendje gadishmërie të përcjellë situatën epidemiologjike dhe për çdo ndryshim të situatës epidemiologjke do të informoheni me kohë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...