14.1 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Grupi Parlamentar 6 + pritet të marrë qendrim nese do të mbështes Qeverinë e re

Deputeti nga Grupi Parlamentar 6+, Albert Kinolli, ka deklaruar se gjatë ditë së sotme evenetaulaisht deri nesër do të kenë takime grupi parlamentar 6 +, për të diskutuar dhe për të dal me një qëndrim të përbashkët rreth përkrahjes ose jo të Qeverisë së re.

Ai ka thënë se nuk ka kuptim të ketë 6 +, nëse nuk kanë qëndrim të përbashkët.

Ai tha se apetitet e deputetëve çdo ditë e më shumë po rriten por ata do ta mbajnë fjalën për atë që vendosin pasi interesi i shtetin është mbi të gjitha.

Kinolli theksoi që shpejtë do të bëhët publike qëndrimi i këtij grupi parlamentar.

Sipas Kinollit kërkesa e deputetëve të këti grupi është që në Qeverinë e re Grupi 6+ të udhëheqin me një ministri.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...