15.2 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Guvernatorja e Shtetit Iowas, Kim Reynolds takohet me Konjufcën

Guvernatorja e shtetit të Iowas, Kim Reynolds është pritur në takim nga Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Fillimisht presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka pritur në takim Guvernatoren e Shtetit të Iowas, Kim Reynolds.

Pas takimit, Osmani dhe Reynolds kanë nënshkruar marrëveshjen e marrëdhënies së shteteve simotra dhe bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...